KHASHAYAR SR

خشایار سرباز وطن متولد شهریور 1368 در تهران،

فارغ التحصیل رشته فیزیک هسته ای از دانشگاه سراسری زنجان می باشد فعالیت خود را با نواختن ویولن شروع کرد سپس بعد از کلاس های آواز وارد خوانندگی شد.

 

از علاقه تا گیتار

 

تنها دو برادر دارد که یکی ساکن کانادا و یکی فرانسه است.

علاقه اش به موسیقی از کودکی با نواختن ویولن شروع شد سپس مدتی بعد در کلاس های داریوش خواجه نوری گیتار آکوستیک سبک فلامینکو رو یاد گرفت.

 

شروع آهنگسازی

بصورت جدی فعالیت آهنگسازی خود را از سال 1384 وقتی 16 ساله بود با کمک برنامه اف ال استودیو؛ ساز کیبورد و پیانو  شروع کرد و بعد از آن دنبال صدا سازی و مهندسی صدا رفت.

 

از 25 بند تا گروه تیک تاک

 

خشایار در سال 1386 وقتی 18 ساله بود از طریق سینا ساعی با سینا معافی آشنا شد که بعد از همکاری در 4 کار آهنگسازی تصمیم به فعالیت های مشترک گرفتند که به این ترتیب تا سال 1388 بیشتر به تمرین و ساخت آهنگ مشغول بودند.

 

در نهایت تلاش این گروه بصورت حرفه ای با آهنگسازی برای 25 بند به نتیجه رسید سپس با تشکل گروه رپ تیک تاک و انتشار آهنگ دامبولی فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.

شهرت

 

گروه تیک تاک با آهنگ جوری، مورد توجه قرار گرفت، بطوری که باب همکاری با هنرمندان دیگری چون، یاس ، زد بازی، علیرضا جی جی، سهراب ام جی، امیرعلی، امیر تتلو، بهزاد لیتو، رضا پیشرو و … باز شد.

 

اما گروه تیک تاک از سال 1390 بود با موزیک بوو سرده سر زبان ها افتاد.

 

ازدواج

 

خشایار سرباز وطن با نام هنری خشایار اس ار هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

 

 

حضور در کنسرت

 

اولین بار در 97 در کنسرت مشترک گروه جی لی سیج با همراهی سپهر خلسه در کانادا روی استیج رفت که این تجربه در سال 98 به همراه یاس دوباره تکرار شد.

 

تدریس

 

خشایار اس ار حالا خود را بعنوان یکی از بنیانگذاران تدریس موسیقی الکترونیک به همراه مهراد هیدن معرفی می کند.

 

او توانسته است با همکاری موسسه نغمه بنفش اندیشه، نماینده شرکت اشتنبرگ، دوره های کوتاه مدت آموزش موسیقی الکترونیک را نیز در ایران برگزار کند.

 

از فراغت تا هدف

 

اوقات فراغت خود را با دیدن فیلم و سریال پر می کند و در ورزش ها به اسکی، فوتبال و دوچرخه سواری علاقمند است، او هدف اش را بین المللی کردن آهنگسازی موسیقی ایران عنوان می کند.

Albums

آلبوم ( اوردوز 3 ) از کمپانی خط + متن چسبیده روی موزیک

KHAT PRODUCTIONOVERDOSE 3

MP3s

موزیک ( عروس ) از مهراد هیدن و سامان ویلسون + متن چسبیده

SR & PUTAKBUSHIDO