PISHRO

چکیده ای از “بیوگرافی رضا پیشرو”:

نام اصلی: محمدرضا ناصری آزاد

نام مستعار: رضا پیشرو

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۶۶ ایران

سبک‌(ها): رپ فارسی

حرفه(ها): خواننده، رپر، آهنگساز

ساز(ها): گیتار

سال‌های فعالیت:۱۳۸۴-اکنون

تحصیلات: اول راهنمایی (ترک تحصیل)

 

بیوگرافی رضا پیشرو:

محمدرضا ناصری آزاد ملقب به رضا پیشرو (متولد بهمن 1366 در تهران) خواننده، آهنگساز، تهیه‌کننده و ترانه سرای رپ فارسی است. نام مستعار رضا پیشرو قبلا 3PAC بوده است.

 

آشنایی با گروه ۰۲۱ در سال ۱۳۸۴ باعث تحولی بزرگ در سبک کاری رضا پیشرو شد.

 

زندگی نامه رضا پیشرو :

رضا پیشرو در دوران کودکی با سختی‌های زندگی از جمله به زندان افتادن و فوت پدر و جدایی پدر و مادرش از هم روبرو شد.

 

در پنج سالگی پدرش دنبال گنج رفته ولی بعد دستگیر می شود و به زندان می افتد و در نه سالگی رضا پیشرو پدر و مادرش از هم جدا می شوند و بعد مادرش ازدواج مجدد کرد و رضا مدتی با مادرش زندگی کرد ولی به دلیل اختلافات با ناپدریش در سن 11 سالگی از خانه خارج می شود و در خیابان زندگی می کند و دوباره به خانه برمیگردد و ناپدریش رضا را سرکار میفرستد ولی حقوق رضا را برای خودش برمیداشت و رضا دوباره خانه را ترک می کند.

 

نحوه آشنایی رضا پیشرو با موسیقی:

در تولد هفت سالگی پدرش یک ضبط و چند نوار آهنگ با هیپ هاپ و موسیقی رپ و هنرمندانی همچون راکیم، توپاک و خواننده‌های قدیمی رپ هدیه داد و باعث شد رضا پیشرو با رپ آشنا شود و از همان کودکی شروع به نوشتن رپ کرد. اولین ترانه رضا پیشرو یک شعر دیس به پدرش بود که هیچگاه منتشر نشد.

 

رضا پیشرو فعالیت غیررسمی خودش را در سال ۷۷ و با لقب رضا «۳pac» آغاز کرد. آشنایی او با لیبل ۰۲۱ و در سال ۸۴ باعث تحول بزرگ در سبک کاری رضا شد. از وی ۲ آلبوم غیررسمی به نام‌های «واقعیت تلخ» و «وقت کثیف» همراه با ۴ آلبوم رسمی به نام‌های «جهنم ساکت»، «دوران طلایی»، «آغاز اینجاست» و «ریل» منتشر شده‌است. سبک کاری پیشرو گنگ و ریتمیک با درونمایه انتقاد از شرایط رپ فارسی می‌باشد.

ازدواج رضا پیشرو :

رضا پیشرو با فرزانه پورمحمدی در سال ۱۳۸۵ ازدواج کرده است. فرزانه پورمحمدی متولد ۲۱ مهر ۱۳۶۵ در تهران است، بواسطه یکی از دوستان مشترکش با رضا پیشرو آشنا شد و یک و سال نیم بعد نیز رضا به خواستگاریش رفت.

 

 

حاشیه های رضا پیشرو :  

رضا به علت اینکه مدتی دور از خانه و در خیابان بود به دامان اعتیاد گرفتار شد، اما مدتی بعد کنار گذاشت و در حال حاضر پاک هست و از دود سیگار هم فرار میکند.

رضا پیشرو چندبار سابقه دستگیری دارد، یکبار به خاطر داشتن مواد مخدر در میتینگ رپ مدتی در زندان بود و بار دوم نیز بخاطر موسیقی رپ که یک سبک غیرمجاز از آن یاد می شد بازداشت شد. مدتی در زندان بود، بار دیگر او در اسفند ۹۶ دستگیر شده است.

رضا پیشرو در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۶ دستگیر شد و پس از دو هفته در ۱۷ اسفند همان سال از زندان آزاد شد و رضا ۳ ماه در زندان به دلیل خواندن آهنگ “واقعیت” در حبس بود. و در سال ۹۷ پس از صدور حکم دستگیری از طرف “دادگاه انقلاب اسلامی” به‌صورت قاچاقی از مرز ایران به ترکیه فرار کرد. او در آهنگ مرز دربارهٔ فرار خود از ایران توضیح داده است.

 

آلبوم‌های رضا پیشرو :

واقعیت تلخ   (۱۳۸۵)

جهنم ساکت   (۱۳۸۶)

آغاز اینجاست   (۱۳۸۹)

دوران طلائی   (۱۳۹۱)

ریل      (۱۳۹۶)

آزاد   (۱۳۹۸)

 

پرواز (1400)

Albums

آلبوم ( آزاد ) از پیشرو + متن چسبیده روی موزیک

PISHROAZAD

آلبوم ( فرکانس ) از کمپانی خط + متن چسبیده روی موزیک

FREQUENSYKHAT PRODUCTION

آلبوم ( اوردوز 3 ) از کمپانی خط + متن چسبیده روی موزیک

KHAT PRODUCTIONOVERDOSE 3

MP3s

موزیک ( ضد ضربه ) از پیشرو و میلاد اس + متن چسبیده

PISHROZEDE ZARBE

موزیک ( راک ا چاک چاک ) از  هیدن و  پیشرو + متن چسبیده

PISHRO & HIDDEN

موزیک ( پسر ابن سینا ) از رضا پیشرو + متن چسبیده

PISHROPESARE EBNE SINA

موزیک ( مرز ) از رضا پیشرو + متن چسبیده

PISHROMARZ

موزیک ( نورافکن ) از رضا پیشرو + متن چسبیده

PISHRONOORAFKAN

موزیک ( هفت ) از رضا پیشرو + متن چسبیده

PISHRO7